• Pazartesi 26 ° / 14 ° Fırtına
  • Salı 18 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 19 ° / 7 ° Güneşli


Can Dostu Hastahane

Can Dostu Hastahane

Can Dostu Hastahane

    Hasta sağlığı ve güvenliğini   göz ardı etmeden sokak hayvanlarına  gereken yuva ve mama desteğinde  de bulunan ve bulunmaya devam eden Gemlik Devlet Hasta hanesi Başhekimi Dr. Şahmeran Çelenkoğlu Anadolu Hayvan Hakları Fedarasyonu Gemlik Temsilcisi Hülya Özarslanoğlukaynatma ve Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayb Serdaroğlu’ ile görüştü.

      Yapılan görüşmede hastahane  içerisinde kediler içinde evleri olduğu ve daha da artırılabileceği ancak köpekler için hastahane içinde kulübe ve besleme noktası yapmanın hasta sağlığı ve güvenliği için uygun olmayacağı dile getirilerek hastahane’nin hemen dışında   uygun olan  alana kulübe ve besleme noktası oluşturulabileceği benimsendi.

      Anadolu Hayvan Hakları Fedarasyonu Gemlik Temsilcisi Hülya Özarslanoğlu gösterilen alanın son derece uygun olduğunu ifade ederek ‘Biz hayvanseverler olarak da tabiki hastahane içiresinde besleme noktası ve yuva olmayacağının farkındayız. Bu anlamda  kendisininde çok iyi bir hayvansever oluduğunu bildiğimiz ve gördüğümüz sayın başhekimimize göstermiş olduğu duyarlılık için çok teşekkür ederiz’ diye konuştu. Özarsaloğlu, Bursa Baüyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la görüştüğünü ve en kısa zamanda 3 kulube göndereğini de sözlerine ekledi.

     Dayanışma Hayvan Hakları Fedarasyonu Gemlik Temsilcisi Ümran Akyavaş’ta hastahane bölgesindeki kedi ve köpekler için başhekimi  Dr. Şahmerarn Çelenkoğlu’nun göstermiş olduğu ilgiye teşekkür etti.