• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


BUDO GEMLİK A GRUBU'NDA

BUDO GEMLİK A GRUBU'NDA

BUDO GEMLİK A GRUBU'NDA

   Budo Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı Berkay Bulut, Fikstür ve Türkiye kupası eşleşmeleri İlimiz ve İlçemiz adına hayırlı olsun. Covid 19 salgını karşı alınan tedbirlerle 27 Eylülde Türkiye Basketbol Federasyon kupası ile başlayacak ligde önce sağlık diyerek tüm takımlara başarılar dilerim.

     Gemlik Basketbol'un mücadele edeceği Türkiye Basketbol 1 Liginde  2020-2021 sezonu fikstürü ve Federasyon Kupası grup kura çekimi gerçekleştirildi. Türkiye Basketbol Ligi, 27 Eylül’de 16 takım ile başlayacak. Ligde mücadele edecek 16. takım ise ilerleyen günlerde belli olacak.

     Türkiye Basketbol Ligi 2020-2021 sezonu fikstürü ve Federasyon Kupası kura çekimi yapıldı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimlerine Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden takımların temsilcileri katıldı. Kura çekimi öncesinde Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier açıklamalarda bulundu. Yannier, basketbola dönmek için çok heyecanlı olduklarını ifade ederek, “Koordineli bir şekilde riskleri minimuma indirerek yeniden basketbola dönmek istiyoruz. Bunu yaparken de sağlığın hepimizin önceliği olacağını da biliyor ve kabul ediyor olmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Türkiye Basketbol Ligi’nin ilk haftasında oynanacak müsabakalar şu şekilde:

Sigortam. net - Anadolu Basket

Budo Gemlik Basket - Semt77 Yalova

Mamak Belediyesi - Merkezefendi Belediye

GCT Düzce - Akhisar Basketbol

Bakırköy Basket - 16. takım

Finalspor - Manisa BB

Samsunspor - Bornova Belediyespor

Balıkesir BB - Fethiye Belediyespor

     Kura çekimine Yeşil -Beyazlı kulübü temsilen, Budo Gemlik Basketbol Genel Menajeri Yahya Gümüş ve İdari menajer Cihan Hafızoğlu katıldı.

BUDO GEMLİK A GRUBU'NDA

    Türkiye Basketbol Ligi 2020-2021 sezonu fikstür çekiminin ardından TBL Federasyon Kupası kura çekimi de yapıldı. Kuranın ardından takımların hangi gruplarda mücadele edeceği de belirlendi. TBL Federasyon Kupası'nda Budo Gemlik Basketbol, A Grubu'na düştü. Grupta eşleşmeler şu şekilde: Finalspor - Sigortam Net , Yalovaspor Basketbol