• Salı 39.4 ° / 21.5 ° Açık hava
  • Çarşamba 37.9 ° / 22.9 ° Açık hava
  • Perşembe 41.4 ° / 24.5 ° Açık hava


Borsadan 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Erzak Yardımı

Borsadan 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Erzak Yardımı

     Yeni tip Coronavirüs  (Covid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza içinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu 200 adet erzak koli yardımı yapılacak.

     Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır yaptığı açıklamada ”Yönetim kurulunda yaptığımız değerlendirme ile 22.03.2020 Pazar günü yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 65 yaş üstü ve bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve benzeri hastalıklar nedeniyle sokağa çıkamayan ve ilçemiz Kaymakamlığı tarafından başlatılan Vefa Çalışma grubu tarafından belirlenecek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza gıda yardımını ulaştırmaya başlayacağız. Pirinç, nohut, bulgur, zeytinyağı, makarna, un gibi temel ihtiyaçlardan oluşan erzak kolilerini Vefa Grubu aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.  ”dedi.

      Son olarak Çakır vatandaşlarımızın mecbur kalmadıkça evden çıkmamalarını ve evde kalmalarını, bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi.