• Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Çarşamba 33 ° / 22 ° Parçalı bulutlu


Borsa Covıd-19 Sürecinde ki Çabalarını Normalleşme De Sürdürüyor

Borsa Covıd-19 Sürecinde ki Çabalarını Normalleşme De Sürdürüyor

   

    Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır salgın sürecinde Türkiye'nin tüm dünyaya örnek teşkil edecek çalışmalar ortaya koyduğunu dile getirdi.

     Artık hayatın normalleşmeye başladığını anlatan Çakır, "Bu normalleşme hızla ekonomimizdeki verilere de yansıyacak. Bundan şüphemiz yok. Önümüzdeki aylarda normalleşmenin ekonomik olarak da gerçekleşeceğini hep birlikte göreceğiz." diye konuştu.

Çakır Yaşanan Pandemi sürecinde Gemlik Ticaret Borsası olarak yapılan çalışmaları şöyle sıraladı.

    Üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı için Kurumumuzun tüm birimlerini ilaçlattık ve temizlik süreçlerini artırdık.

    Kurum iş süreçlerini aksatmadan yürütecek asgari personel Odamızda bulunmakla beraber, diğer çalışanlarımıza gerekli alt yapıyı sağlayarak uzaktan çalışma imkânı sağladık.

Kurum içinde üyelerle temas noktalarını yeniden düzenledik. Temas noktalarına dezenfektanlar yerleştirdik. Çalışanlar ile üyeler arasındaki sosyal mesafeleri artırdık.

Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere tüm bakanlıklardan gelen direktifleri sosyal medya ve iletişim organlarımızdan anında yayınladık ve üyelerimize ulaştırdık. (Resmi duyurular, bilgilendirici kamu spotları ve videolar vb.)

    Malum sürece yönelik Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi’ hakkında gerekli duyuruları ve bilgilendirmeler yaptık.

Kaymakamlık Vefa Destek Grubuna 20.000 Lira bağış yaparak bulunarak toplamda 200 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunduk.

    Kaymakamlık Vefa Destek Grubuna araç desteğinde bulunarak ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının ulaştırılmasını sağladık.

    Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ‘Biz Bize Yeteriz’ dayanışma kampanyasına 20.000 lira destekte bulunduk.

    Gemlik Devlet Hastanesine 6.000₺ tutarında tıbbı malzeme ekipmanı desteğinde bulunduk.

İhtiyaç sahibi ailelere Gıda yardımı kapsamında meclis üyelerimiz ve üyelerimiz kanalıyla olmak üzere 650 adet toplam 65.000 lira tutarında gıda yardımında bulunduk.

Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla başlatılan işe devam kredisinden üyelerimizin daha fazla yararlanabilmesi limit artışı için taleplerimizi başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere ilgili bakanlıklara ilettik.

    İhracat yapan üyelerimizden gelen talepler üzerine için geçtiğimiz yıllarda verilen Navlun Desteğinin tekrar verilebilmesi için ilgili Bakanlıklara ilettik ve takibini yapmaktayız.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin başlatmış olduğu Nefes Kredisi Kampanyasına kaynak aktararak üyelerimizin düşük faizli krediden yaralanmasını sağladık.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine verilen Cansuyu Kredisinin üyelerimize de verilmesi için Birliğimize talepte bulunarak 3 milyon altı cirosu bulunan borsamız üyelerine de verilmesini sağladık.

    Maske temini konusunda Valiliğimiz ile iletişime geçerek temin ettiğimiz maskeleri borsamızın tüm üyelerine dağıtımını gerçekleştirdik.

     Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında üyelerimizin üretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için Kaymakamlığımız ile yürüttüğümüz lobi çalışmalarıyla 350 adet faaliyet belgesi vererek üyelerimizin bu süreci sorunsuz atlatmasını sağladık.

    BEBKA Kalkınma Ajansı tarafından açılan COVID-19 ile Mücadele Programına Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası ve ilçemizdeki Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte dezenfektan üretimi için proje sunduk.