• Çarşamba 25.3 ° / 12.3 ° kırık bulutlar
  • Perşembe 17 ° / 9.5 ° bulutlu bulutlar
  • Cuma 20.5 ° / 10.5 ° Bulutlar


Aynur Uzun; Ormanlar Ana Kucağıdır

Aynur Uzun; Ormanlar Ana Kucağıdır

Aynur Uzun; Ormanlar Ana Kucağıdır

   Saadet Partisi Gemlik Kadın Kolları Başkanı Aynur Uzun ‘Orman Yangınları’ ile ilgili olarak basın açıklaması düzenledi. Yangınların kasıtlı çıkarıldığına vurgu yaparak konuşmasına başlayan Uzun, devamında şu sözleri söyledi.

    ‘İçinde barındırdığı sayısız canlıya bir ana gibi kucak açan, bir ana gibi canlıları  karşılıksız koruyan gözeten ormanlarımızın kasten yakılması içimizi acıtıyor. Yangından kaçamayan canlıların cansız bedenlerini gördükçe ciğerlerimiz de onlarla birlikte yanıyor. Yangınlar sebebiyle bozulan ekosistem ise ayrı bir hüzün yaratıyor yüreğimizde.’

CEZASIZ KALMAMALI

    ‘Aynı bölgede aynı anda farklı noktalarda başlayan yangınların kasıtlı çıkartıldığının farkındayız. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar da bu yangınların kasıtlı çıkartıldığının kanıtını oluşturuyor zaten. Bu durumda devlet, acilen gereğini yapmalı ve yangınlar sebebiyle yok olan ormanlarımız en kısa zamanda tekrar ağaçlandırılmalıdır. Ayrıca; söz konusu bu alanlar, yangınlar fırsat bilinerek  kesinlikle imara açılmamalıdır. Aksi durum devleti yönetenleri ya zan altında bırakır ya da fırsatçı yaftasını üzerlerine yapıştırır. Bu yangınlara sebep olanlar da en kısa zamanda yakalanmalı ve hak ettikleri cezalar en üst seviyeden verilmelidir.’ diyerek sözlerini noktaladı.