• Cumartesi 27 ° / 15 ° Güneşli
  • Pazar 23 ° / 16 ° Sağanak
  • Pazartesi 22 ° / 11 ° Fırtına


Atatürk İlkokulu öğrencisi ilk kitabının sevincini yaşıyor

Atatürk İlkokulu öğrencisi ilk kitabının sevincini yaşıyor

Atatürk İlkokulu öğrencisi ilk kitabının sevincini yaşıyor

    Geçtiğimiz haftalarda kutlanan "Kütüphaneler Haftası" sebebiyle Atatürk İlkokulu 3/C sınıfında yapılan kutlamalarda, Ömer Yağız ERHAN'ın ilk kitap sevinci de vardı.

     Sınıfında sıklıkla verilen araştırma görevlerine büyük bir özveri ve merakla hazırlanan öğrencilerden olan Yağız'ın "mutlaka çok zengin olma" hedefini fark eden sınıf öğretmeni Merve YILDIZ, şayet öğrenci "Zengin Olmanın Yolları"nı düşünecek veya araştıracak olursa, ulaşacağı en büyük ipucunun "çalışmaktan vazgeçmeme ve asla pes etmeme" olacağını bildiğinden, onun bu konuda bir kitap yazmasını istedi.

    Öğrenci ve ailesi,  milletvekilinden esnafa çok geniş skaladaki meslekleri icra eden insanların desteğiyle ortaya güzel bir kitap çıkardı. Kitapta, zengin ve başarılı olmanın yollarını anlatan bir çok isim, tam da tahmin edildiği gibi "zenginliğin başarıdan, başarının ise çok çalışmaktan geçtiğini anlatırken, tüm bu röportajlar birlikte çekinilen fotoğraflarla da desteklenerek ortaya hem görsel hem de okunma zevki yüksek bir iş çıkmış oldu.

    Merve YILDIZ, 3/C'de her öğrencinin, emeğin ve çabanın değerini bildiğini ve bunun için önlerinde zaten Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK gibi harika ve eşsiz bir örnek olduğunu vurgularken, çocuğun hayal kurmasına, araştırmasına, doğruyu kendisinin bulmasına verilen desteğin başarıyı ve mutluluğu çok artırdığına değindi.

     Okul müdürlüğünden yapılanaçıklamada, İlk kitap sevinç İmzalı kitabını öğretmeni ve arkadaşlarıyla paylaşan ERHAN, 2.kitabı için ise şimdiden çalışmalara başladığını müjdeledi. Atatürk İlkokulu’ndan Sınıf Öğretmeni Merve YILDIZ ve genç yazar Ömer Yağız ERHAN'ı  kutluyoruz denildi.