• Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 32 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 19 ° Güneşli


Akkuş; Sahil Planlama Müdürlüğü kurulmalı

Akkuş; Sahil Planlama Müdürlüğü kurulmalı

    İyi Parti Gemlik Belediye Meclis Üyesi Sedat Akkuş, sahillerin Gemlik belediyesine devir edilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada şu görüşler dile getirildi.

    Gemlik'e olan sevdamız, inancımız, azmimiz ve ön görümüz sayesinde belediye meclisine verdiğimiz önergeler ile Gemlik Belediyesinin yoluna ışık tutmaya devam ediyoruz.

EKİM AYI MECLİSİNDE ''TURİZİM ve SAHİL PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜ'' KURULMASINI TALEP ETMİŞTİK
     Ekim ayında yapılan belediye meclisinde 35km'lik deniz şeridine sahip olan ilçemizde bir ''TURİZİM ve SAHİL PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜ'' kurulmasını İYİ Parti gurubu olarak talep ederek adeta bu günleri görmüş hazırlıklarına başlanması için belediyemize fırsat sunmuştuk. Üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen olumlu bir sonuç alamadığımız girişimimiz Bursa Büyükşehir Belediyesinin doğru bir karar sonucu kıyı ve sahil şeritlerindeki yetkilerini Gemlik Belediyesine devretmesiyle beraber ne kadar yerinde ve doğru bir önerge sunduğumuzu bizlere bir kere daha göstermiştir.

TURİZMİ SADECE DENİZ KENARLARIMIZLA SINIRLI TUTMAMALIYIZ

    Vermiş olduğumuz bu önergede de görüldüğü gibi böyle bir müdürlük ile Gemlik’te turizm sadece deniz kenarıyla sınırlı kalmayacak Dağ ve Kış turizmi, Çadır ve Karavan turizmi, Dalış ve Şu sporları turizminde de Gemlik olarak yerimizi almamızı geleceğe dahil Turizim yatırımları yapmamızı sağlayacaktır. Ön görülü olmak vatandaşa hızlı ve kesintisiz hizmet sunabilmenin önemli bir parçasıdır. Tek temennimiz hizmetlerin aksamaması, vatandaşın mağdur olmaması, turizmden Gemlik'in payını almasıdır. Belediyemiz ve çalışanlarına kolaylıklar
İYİ Parti Gemlik Belediye Meclisi Grup Sözcüsü
Sedat AKKUŞ