• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


Ak Partili gençlerde Sağır dönemi

Ak Partili gençlerde Sağır dönemi

Ak Partili gençlerde Sağır dönemi

     Ak Parti Gençlik kollarının 6. Olağan kongresi önceki gün yapıldı. Belediye Ömer Kahraman ek hizmet hizmet binası salonunda yapılan kongrede yeni başkan ve yönetimi seçildi. Musa Sağır’ın başkanlığındaki tek listenin yönetimi oluşturduğu kongreye partililer ve davetliler ilgi gösterdi.

    Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kongre de ilk olarak Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere hitabı video gösterimi ile yapıldı. Ardından önceki dönem gençlik kolu başkanı Muhammet İhsan Doğan’ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı için video gösterimi ile veda ve devir konuşması izlenildi.

     Ak Parti Bursa Milletvekilleri, Zafer Işık, Ahmet Kılıç, ilçe başkanı Şamil Yiğit, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve eski ilçe başkanlarının yanı sıra davetlilerin katıldığı kongrede sırasıyla konuşmalar yapıldı.

      Uzun yıllardır Ak Parti gençlik kollarında görev yapan Musa Sağır’ın yönetim kurulu ise Enes Turhan, Ahmet Adem İriş, Ayşe nur Özkan, Mevlüt Aygül, Fatih İbrahim Aydoğmuş, Tuncay Ayten, Kadir Aydın, Çağla Şen, İbrahim Karabina, Emre Bayraktar, Rabia Karateke, Fatih Polat, Celal Can Aygül, Ozan Baki, Mahmut Akın, Kazım Yiğit, Tuğçe Yavilioğlu, Cemre Güneş, Hamitcan Ayaz, Ahmet Ege, Yusuf Yavuz, Songül Durak, Samet Özkul, Sevgi Şahin, Fatma Nura Dönmezkaya, Hasan Orhan, İsmail Ayışık, Ahmetcan Cevik, Özcan Okumuş isimlerinden oluştu.

     1995 doğumlu olan Musa Sağır Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu ve ticaretle uğraşıyor. Katılan tüm gençlik kolları delegelerinin oylarını alarak başkanlığı devr alan Sağır yaptığı açıklamada “Gemlik AK Parti 6. Olağan Gençlik Kolları kongremizi tamamlayarak yeni bir sayfa açmış bulunuyoruz.  Muhammed İhsan Doğan kardeşimden aldığımız bayrağı inşallah daha da ileriye taşıyacak kadroyu ilân ettik. Yoğun katılımlarından davetimize icabet edip salonda bulunan herkese içten teşekkürlerimi sunuyorum. Haydi Bismillah! dedi.