• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


Acar’dan Kılıçdaroğlu fezlekesine tepki

Acar’dan Kılıçdaroğlu fezlekesine tepki

Acar’dan Kılıçdaroğlu fezlekesine tepki

     Cumhuriyet Halk partisi Gemlik ilçe başkanı Cemil Acar CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında MHP’nin şikayeti ile hazırlanması istenen fezleke sürecine tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ‘Muhbir Vekiller Çıktı' vurgusu yaparak tepki gösteren Acar’ın açıklaması şu şekilde.

  MHP şikayet etti, savcılık fezleke gönderdi... sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması, “Suç ve suçluyu övme” iddiasıyla yargılanması istendi. CHP liderinin seçme, seçilme hakkının elinden alınması talep edildi...

MHP'nin üç genel başkan yardımcısının yer aldığı komisyon, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çeşitli demeçlerini inceleyip Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık da “Suç ve suçluyu övme” iddiası ile Kılıçdaroğlu hakkında kovuşturma yapmak için dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

TBMM TARİHİNDE İLK KEZ

     TBMM'ye gönderilen 10 sayfalık fezlekede, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması halinde, hakkında 3 yıl hapis öngören TCK'nın 215 ve 218'inci maddeleri uyarınca işlem yapılacağı vurgulandı. Fezlekede, CHP lideri için TCK'nın 53. maddesinin de uygulanarak muhtarlık dahil, seçme ve seçilme hakkından yoksun bırakılması, serbest meslek erbabı ya da tacirlik yapamaması da istendi. TBMM tarihinde ilk kez bir partinin oluşturduğu komisyon aracılığıyla ana muhalefet lideri hakkında fezleke hazırlanmış oldu.

SUÇ SAYILAN KONUŞMALAR

      Fezlekede MHP'nin dilekçesinde yer alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yaptığı 10 farklı konuşmanın TBMM grup konuşması olduğu, yedi farklı konuşmasında da suç unsuru olmadığı belirtilip işleme gerek görülmedi. Buna karşın fezlekede Kılıçdaroğlu'nun Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunu, belediyelere kayyum atanmasını eleştirmesi; iktidarın yargıyı siyasallaştırdığını söylemesi suç unsuru olarak yer aldı.

‘MUHBİR VEKİLLER ÇIKTI'

     CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeye, “Ben Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, Ahmet Altan, Müyesser Yıldız'ın içeride tutulması doğru değil diye açıklama yapmıştım. MHP milletvekilleri beni şikayet ediyor, terörü övüyor diye. Savcı da dosyayı gönderiyor. Şimdi karşımıza muhbir milletvekilleri çıktı” diyerek tepki göstermişti.

     Not:Bu ülkede seçilmiş Başbakan kanunsuz bir şekilde görevinden el çektirildiğinde nasıl haksızlığa karşı durduysak, yine bu ülkede seçilmiş üstelik kendi partisinin belediye başkanları görevlerinden alındığında haksızlığa karşı durduysak kısaca bütün adaletsizlikler ve hukuksuzluklara nasıl karşı durduysak bundan sonrada mazlumun ve ezilenin yanında durmaya devam edeceğiz...