• Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 32 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 19 ° Güneşli


 Erbakan’ı Anlamak!

 Erbakan’ı Anlamak!

       Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı ‘Erbakan Haftası’ münasebetiyle cumartesi akşamı yapacakları program ile alakalı olarak bir açıklama düzenledi. Ahmet Vakkas Yıldız ‘İdlib şehitlerine Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.’ diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi.

       ‘Kendisini devletine ve milletine adamış bir devlet adamı olan  büyük feraset sahibi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın aramızdan ayrılışının 9. sene-i devriyesi. Kendisini özlemle anıyoruz. Güçten yana değil haktan yana nasıl olunur biz bunu kendisinden öğrendik ve milletimize de bunu öğretmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle yarın akşam saat 20:00’de Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapacağımız programa tüm halkımızı bekliyoruz.’

MÜBAREK GECEYİ KANA BULAYANLARA LANET OLSUN

       ‘Mübarek bir gecenin ortasında aldığımız şehit haberleri bizleri ziyadesiyle üzdü. Bu mübarek gecede bu kanların dökülmesine canların gitmesine sebep olanlara lanet olsun. Bu kanı dökenlerin sadece rejim güçleri olmadığını dünyanın bir ucundan gelerek bu topraklara çökmeye çalışan katil ABD’nin, terörist İsrail’in ve Rusya’nın ortak siyaseti sonucu doğduğunun farkındayız. 1990’lı yılların başından beri Erbakan Hocamızın dile getirdiği gerçekleri şimdi maalesef yaşayarak görüyoruz. Bu bölgede kalıcı bir barışı acilen sağlamamız gerekiyor ve bunu yaparken de yukarıda saydığım bu devletleri bertaraf etmeli artık bunların güdümlerinden çıkmalıyız. Bu devletler hiçbir zaman dostumuz olmadı ve bundan sonra da olmayacaklar. Çözüm İslam Birliğinde. Askeri, siyasi, ekonomik vb alanlarda kurulacak olan birlik yeni bir dünyanın kapılarını açacak İslam dünyasında akan kan ve göz yaşına son verecektir.’ diyerek sözlerine nokta koydu.