• Perşembe 16 ° / 6 ° Güneşli
  • Cuma 18 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 17 ° / 10 ° Parçalı bulutlu


  Atatürk  İlkokulunda Akıl Oyunları Şenliği

  Atatürk  İlkokulunda Akıl Oyunları Şenliği

     Gemlik Atatürk ilkokulunda Gemlik İlçe Spor Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Şenliği Coşkulu Geçti.

    Atatürk ilkokulunda düzenlenen Zeka ve Akıl Oyunları şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Okul salonuna  kurulan satranç  başta olmak üzere çeşitli  akıl oyunlarını oynayan öğrenciler birbirleriyle centilmence oyunlar oynadılar. Okulun ana sınıfından da ana sınıfı öğrencilerine yüz boyama gibi etkinlikler düzenlendi.

         Gemlik İlçe Spor Müdürü Sabri Karaman okullarda düzenledikleri etkinliklerle   hem milli hem de evrensel akıl oyunlarımız aracılığı ile  öğrencilerimizin bir yandan eğlenirken bir yandan da öğrencilerimizin düşünme, karar verme, rekabet etme, birlikte çalışma gibi yeteneklerini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

   Okul Müdürü Ali Deliak' da , bu tarzdaki etkinliklerle  öğrencileri hem akademik hem de sosyal olarak geliştirdiğini ifade ederek 'projede görev alan Gemlik İlçe Spor Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi'nin gençlik liderlerine ,okulumuz öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederim' diye konuştu.