• Cumartesi 17.3 ° / 11.7 ° Light rain
  • Pazar 14.1 ° / 12 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 17.4 ° / 11.3 ° kırık bulutlar


4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Etkinliği Düzenlenecek

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Etkinliği Düzenlenecek

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Etkinliği Düzenlenecek

   4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gemlik Gençlik Merkezi birlikte bir dizi etkinlik düzenleyecek.

    Hafta boyunca okullarda yapılacak özellikle sokak hayvanlarını korumaya yönelik bilgilendirme eğitimleri, Umurbey Rehabilitasyon Merkezine yapılacak ziyaret ve sokak hayvanlarına besleme etkinlikleri ve 3 Ekim Pazar günü Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneğinin organize ettiği Nilüfer ilçesi Dağ yenice köyündeki Sokak Hayvanları festivaline katılımının yansıra 4 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’te 15 Temmuz Demokrasi meydanında öğrencilerini kendi evlerinde besledikleri kedi veya köpekleriyle birlikte katılacakları programda hayvanları korumaya yönelik farkındalık çalışması yapılacak. Etkinlikte can dostlarla birlikte kısa bir yürüyüş de gerçekleştirilecek.

    Etkinliğe Dayanışma Hayvan Hakları Federasyon Temsilcisi Ümran Akyavaş ve Bursa Hayvanlara Yaşam Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Katırcı gibi Gemlik’li hayvan severlerde destek verirken Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gemlik Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen   programa tüm hayvan severler davet edildi.