• Pazar 12 ° / 7 ° Sağanak
  • Pazartesi 16 ° / 6 ° Bulutlu
  • Salı 15 ° / 5 ° Bulutlu


260 öğrenciye yetenek tarama testi uygulandı

260 öğrenciye yetenek tarama testi uygulandı

    Genç yeteneklerin keşfedilmesi ve  sporla iç içe bir hayat sürdürülmesi amacıyla 260 öğrenciye  yetenek tarama testi uygulandı

   Gemlik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gemlik,Orhangazi,İznik ilçelerinden katılan 260 çocuğa Gemlik kapalı spor salonunda Yetenek Tarama testleri uyguladı.

   Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesi  amacıyla Gemlik'te 260 çocuğa yetenek tarama testi uygulandı.

   Gemlik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sabri Karaman yaptığı açıklamada Öğrenciler bu testlerin ardından kendilerine uygun olan branşlara yönlendirilmesinin  hedeflendiğini belirterek ' Spor Branş Eğitim Sürecine tabii tutulmaktadır. Bu süreçlerin sonunda başarılı olan öğrenciler İleri Düzey Spor Eğitimleri ve Performans Süreci içerisinde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri ve Kulüplere yönlendirilerek Türkiye Olimpik Havuzuna sporcu yetiştirilmesi amaçlanmaktadır' şeklinde konuştu.