• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı

           

     Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği  24 Kasım Öğretmenler Günü  kutlamaları programı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adem ŞAHİN ve Muhammet İKİNCİ ile okul idarecileri ve öğretmenlerimizin Atatürk Anıtı’na  çelenk sunması ile  başladı.

     Hazırlıkları Gemlik Hisar Anadolu Lisesi tarafından üstlenilen ve  Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilen programın ikinci bölümüne İlçe Kaymakamımız  Sn. Hasan GÖÇ, İlçe İdare amirleri  ve okul idarecileri ve  pandemi tedbirleri gereğince  sınırlı sayıda  davetli katıldı.

     İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN’ın açılış ve kutlama konuşmasının ardından, mesleğe  yeni başlayan aday öğretmenlerin yemin töreni  gerçekleştirildi. Programda bu yıl ilk defa  öğretmenlik mesleğine uzun yıllar emek vererek emekli olmaya hak kazanan öğretmenlerimiz de  programdaki yerlerini aldı. Kendilerine  günün anısına  Kaymakamımız Sn. Hasan GÖÇ tarafından anı ve teşekkür plaketleri  takdim edildi.

     İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası münasebetiyle  düzenlenen  anı, resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye  giren öğretmen ve öğrencilerimiz İlçe İdare  amirlerinin ellerinden ödüllerini teslim aldılar.

     Öğretmenlerimiz  arasında  düzenlenen  anı yarışmasında ;Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulu  öğretmenlerinden Nurhan UZUN ORHAN birincilik , Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi  Öğretmenlerinden Eyüp Ümit KARAMAN ikincilik, Hüseyin DEMİR üçüncülük  ödülünü almaya hak kazandı.

    Öğrencilerimizden; şiir dalında  Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Büşra ÖZ birinci, Ali Kütük Ortaokulu öğrencilerinden Melis AKIN ikinci, Çınar Ortaokulu öğrencilerinden Gizem YAVUZ ise üçüncü  oldu.

     Kompozisyon dalında; Gemlik Hisar Anadolu Lisesi’nden Nazlıcan DEMİRCİ birincilik, Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Nebahat GÜNER ikincilik Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi Sudem BAYRAK ise üçüncülük  ödülü aldı.

     Resim dalında ilkokullar arasında düzenlenen yarışmanın dereceleri ise, birinci Ali Kütahya  İlkokulu Zeynep Yaren SAPMAZ, ikinci yine aynı okulumuzdan Göktürk Kaan YILDIRIM, üçüncü ise Ayşe Ziver Karataş İlkokulu’ndan Tuğra DEMİRKOL olarak  sıralandı.

 Ödül töreninin  ardından program teşekkür konuşmaları ile  sona erdi.

   Kutlamaların  bir gün öncesinde ,23 Kasım Pazartesi  günü  İlçemizin Şehit Öğretmeni Etem YAŞAR'ın  kabri  Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Adem ŞAHİN ve Muhammet İKİNCİ  ile Şehit Etem Yaşar İlkokulu  Müdürü Mehmet Yavuz  ve öğretmenlerimizle birlikte  ziyaret edilerek  dualarla anıldı. Şehit öğretmenimizin ailesi ziyaret edilerek  kendisine  hediyeleri takdim edildi. Milli Eğitim Bakanlığımız  tarafından  bu yıl pandemi dolayısıyla düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü çevrim içi etkinlikleri kapsamında, "Şehit Öğretmenlerimiz" adlı  karakalem resim sergisinde  23 . koridorda   merhum öğretmenimiz Etem YAŞAR'ın portresi de yerini aldı. Tüm şehit öğretmenlerimizi rahmet, ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.