• Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 32 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 19 ° Güneşli


‘1 Mayıs’ta meydanlar boş olsa da Mesajlarımız dolu olacak’

Eğitim Bir-Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici : 1 Mayıs emek ve dayanışma bayramını kutladı:

‘1 Mayıs’ta meydanlar boş olsa da Mesajlarımız dolu olacak’

  Eğitim Bir-Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Bu günün önemine değinen Gemici, "Önceki yıllarda yüz binlerle alanları doldurduğumuz bu emek bayramını bu yıl Kovid-19 salgını nedeni ile meydanlarda olamamanın burukluğuyla yaşıyoruz ancak aynı coşku ile sanal alemde mesajlarımız ile 1 Mayıs'ı kutlamaktayız. Bu1 Mayıs’ta alanlar değil mesajlar konuşacak.Bizler bu 1 Mayısta  gelecekte daha güçlü bir emek dayanışması için evdekal diyoruz .

      Memur-Sen olarak 30 Nisan günü yedi kıtadan yüzlerce sendika ve konfederasyon temsilcisinin katıldığı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne özel uluslararası video konferans gerçekleştirildi. Yedi kıtadan sendika temsilcilerinin katıldığı video konferansta emek dünyası için pandemi süreci sonrası durumu üzerine panel gerçekleştirildi. 1 Mayıs birlik, kardeşlik ve mücadele bayramıdır. Yüreği emek, barış, adalet ve özgürlük için atanlar bayramınız kutlu olsun" dedi.

     Salgın hastalık sürecinin en kısa sürede atlatılması yönünde dileklerini bildiren Gemici, "Memur-sen ve Eğitim Bir-Sen her zaman emperyalizme, sömürüye, siyonist zihniyete karşı dimdik durmuştur ve durmaya da devam edecektir. Çağın erdemli emek hareketinin ülkemizdeki en büyük temsilcisi olan Memur-Sen emeğin odak alındığı adil bir dünya düzenin oluşması yönünde saf tutmuştur. Ülkemizde ve dünya da ezilen, hor görülen kitlelerin hamisi olmuş, demokrasi ve özgürlük düşmanlarının karşısında yıkılmaz bir kaledir. Son zamanlarda yaşadığımız süreç bize gösterdi ki dünyanın sayılı ülkeleri arasındayız. Salgın sürecinde her kim yardım istediyse yanında olduk. Dünyanın hangi noktasında olursa olsun elini yardım için kaldıran vatandaşımızın elini tuttuk ve kaldırdık. Bizler de sendika olarak bu sürecin her aşamasında devletimizin yanında saf tuttuk" şeklinde konuştu.