• Cumartesi 2 ° / -3 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 1 ° / -4 ° Hafif kar - Sağanak
  • Pazartesi 0 ° / -6 ° Hafif kar - Sağanak


181 Yetim-Öksüz Öğrenciye Giyim Yardımı Yaptılar

“GÜNEŞ OLALIM ISINSIN ÇOCUKLAR PROJESİ” İLE 181 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI YAPILDI

     İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özdilek Aynur Mayruk Kız AİHL, Gemlik Gençlik Merkezi ve Gemlik Sosyal Yardımlaşma Derneğin’den  En Güzel Proje:

181 Yetim-Öksüz Öğrenciye Giyim Yardımı Yaptılar

 “GÜNEŞ OLALIM ISINSIN ÇOCUKLAR PROJESİ” İLE 181 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI YAPILDI

     Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , GSB Gemlik Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen “GÜNEŞ OLALIM ISINSIN ÇOCUKLAR PROJESİ” ile İlçemizde eğitim veren okul ve kurumlarımızda eğitim görmekte olan 181 yetim ve öksüz öğrencimize, kışlık giyim yardımıyla destek verildi.

    Geçtiğimiz yıllarda İlçemizin güzide okullarından Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen projeye bu yıl GSB Gemlik Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği de katılarak daha çok öğrenciye ulaşılması yönünde güç kattı.

     Toplamda 181 öğrencimizin kışlık giyim ihtiyaçlarının karşılandığı projenin tamamlanmasının ardından, sonuçların değerlendirilmesi ve yeni proje fikirlerinin paylaşımı amacıyla Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayb SERDAROĞLU, Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Şükrü DEVİREN, Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız İmam Hatip Lisesi Müdür Muharrem NAZLI ve proje ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN’ın makamında bir araya geldi.

   Bu projenin gerçekleşmesinde katkı sunan tüm proje ortaklarına ve ekiplerine ve Gemlik’li hayırsever vatandaşlarımıza vermiş oldukları destek dolayısıyla teşekkürlerini sunan İlçe Milli Eğitim Müdürü DURAN, “Sevgili öğrencilerimize akademik alanda olduğu gibi, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da uzaktan ve yakından her zaman dokunmaya devam edeceğiz. Birlikte hareket etmek, gücümüze güç katıyor. Beraberce önümüzdeki günlerde farklı alanlarda hayata geçirilmesi planlanan proje hazırlıklarımıza şimdiden başladık.” dedi